sobota, 5. februar 2011

PRVI DAN!

Kaj veliko ni povedati, saj smo vodniki že tako ali tako prvi dan veliko govorili saj je bil na sporedu medsebojni dogovor, kjer so otroci slišali (ali so poslušali bomo vedeli v torek J ) kaj in kako se ravna na zimovanju. Po dolgočasnem dolgovezenju je sledila večerja in tradicionalni nočni pohod na prvi večer zimovanja.


Nekateri so se pripravljali malo manj resno,…


… drugi pa so to delali bol v stilu in resno.

Ker pa si je treba ponoči svetiti smo imeli sabo tudi bakle. Za varnost je bilo poskrbljeno!


Tako kot vsako leto pa je prvi dan kar švignil mimo nas.


Lep pozdrav z zimovanja,

Lucky Luke!

četrtek, 20. januar 2011

Zimovanje 2011

Letos bomo od petka, 4.2., do torka, 8.2.2011 zimovali v koči v Zapotoku pri Igu!
V petek, 4. februarja, vas bodo starši med 16.00 in 17.00 pripeljali h koči v Zapotok pri Igu (opis poti bo v kratkem objavljen tudi na tej strani). Domov se vrnemo v torek 8. februarja ob 15.00, ko nas bo pred športno dvorano pripeljal avtobus.

Prijave na zimovanje bodo v ponedeljek, 24. januarja ob 19.00 v taborniški koči na Naklu, ko vam bomo na voljo tudi za vsa dodatna vprašanja in podrobnosti, ki vas zanimajo!

Cena zimovanja za MČ in GG (rdeče in zelene rutke): 40 €
Cena zimovanja za netabornike (neplačana članarina): 50 €
Cena za otroke iz istih družin se spusti na 35€ na osebo.
V ceno so vključeni vsi stroški, zato otroci dodatnega denarja ne potrebujejo.


Za več informacij lahko pokličete zimovodjo: Ožbej Istenič (040-461-471).

Se vidimo!!

Z naravo k boljšemu človeku!

PS: S klikom na napis Zimovanje 2011 si lahko ogledaš kočo, kjer bomo zimovali!

petek, 7. januar 2011

12. TRADICIONALNI NOČNI POHOD Z BAKLO

Drage tabornice, dragi taborniki!

Verjetno že vsi nestrpno pričakujete tradicionalni nočni pohod v neznano, ki se bo letos odvil – že jubilejno – dvanajstič.


Vsi, ki bi radi uživali v prijetnem nočnem pohodu, ste vabljeni

v petek, 14. januarja 2011 ob 17.00, na Naklo,

od koder se bomo odpravili v neznano. Da se ne bomo izgubili, si bomo svetili z baklami, vmes pa se bomo tudi pogreli s čajem.

Na Naklo se vsi zadovoljni vrnemo okoli 19.30.


Na pohod ste vabljeni prav vsi taborniki, od najmlajših do najstarejših, pa tudi starši in prijatelji. Več kot nas bo, bolj bo veselo.

Z naravo k boljšemu človeku!

petek, 24. december 2010

Veseli december GG in PP

Veseli december je čas, ko zjutraj vstajamo neprespani.

Ravno tako se je tudi začel izlet v Gradec za starejše tabornike.
Z vlakom smo se (že ob 5:00) odpravili na pot.
Ko smo prispeli, smo se najprej odpravili na bližnji hrib, kjer stoji grad s prelepim razgledom.

Po neumornem kepanju, smo se odpravili v muzej moderne umetnosti in na kosilo.


Prednovoletni Gradec ni ravno ekološko okrašen, vendar naravne smrekice vseeno lepo izgledajo.

Ogledali smo si tudi zelo znane ledene jaslice (Ice krippe).

Tam smo se tudi dokončno zbrali in odpravili proti domu. Na poti nazaj smo ponovno uživali v vožnji z vlakom.


Za zaključni sestanek v letu 2010 smo se GG-ji in mlajši PP-ji zbrali na Naklu, kjer smo delali rumove kroglice in rafaelo ter...

... pili čaj.


Veliko uspeha v letu 2011 vam želi Lucky Luke!



sreda, 3. november 2010

Obročki za rutke

V deževnem petkovem dopoldnevu,29.10.2010, se je nekaj logaških tabornikov zbralo, da bi izdelali čimveč lesenih obročkov za rutke.

Ti obročki bodo z opravo potovali na Skavtsko konferenco v Brazilijo, kjer bodo uporabljeni kot propagandni material za kandidaturo ZTS pri organizaciji naslednje skavtske konference.

Obročki se pričnejo z rezanjem leskove palice na kolobarče.


Nato se nadaljuje se z dolbenjem luknje za rutko.

Konča pa se s pospravljanjem.


Hvala vsem, ki so trudili pri izdelavi!

sreda, 27. oktober 2010

Jesenovanje 2010

Na žalost se vse dobre stvari končajo prehitro, tako kot letošnje jesenovanje. Če citiram enega izmed udeležencev: ˝Blo je zakon, škoda k ni še vsaj dva dni, k doma nimam kej počet.˝

Tistih, ki smo uživali nas je bilo 31 (23 GG-jev, 3 PP-ji, 4 vodniki in kuharica), med njimi pa 9 čisto novih tabornikov. Pri izvedbi programa so pomagali še štirje zunanji predavatelji - HVALA Andražu, Evi, Juretu in Nini!!


Letošnje jesenovanje je potekalo na Pšenku nad Idrijo v taborniški koči Rodu Srebrnih Krtov Idrija. V zelo lepi koči z okolico smo….


… brusili nože….


….malo vezali drug drugega....

….sprejemali nove članice in člane….


…. se učili risati skice


in vrisovati točke....


....se greli ob ognju....


….poleg tega pa smo se igrali in zabavali.




Domov smo se vrnili z malo energije in veliko novega znanja.

Da bi opisali vse občutke in dogajanje je premalo prostora, zato ste naslednje leto vsi vabljeni na obisk in videli boste, kako lepo se bomo imeli.


Lep taborniški pozdrav, družina GG!

četrtek, 14. oktober 2010

ROT 2010

Od 24.09 do 26.09 se je 6 članov našega rodu udeležilo Republiškega orientacijskega teka v Kranju. Če je bila sama proga prvi dan malce lažja, pa je bilo vreme zato precej težje. Kot vidite na sliki smo bili dobesedno premočeni do kože.
Na srečo se nas je na cilju vreme vsaj toliko usmililo, da smo postavili bivak in za silo skuhali večerjo, ter zadovoljni in edini prespali v naravi.

Zjutraj ob šestih, pa smo se po malce lepšem vremenu, pa po precej bolj zahtevni progi odpravili osmemu mestu naproti, ki nas je čakal v Kranju.

(na spodnji sliki Krilati Lev in Špohtl sprejemata semafor, na drugi strani pa Dohtar oddaja)


Kljub temu, da so se že na tretjem KT-ju slišali vzdihi obupa, smo se domov vrnili vsi polni vtisov in z mislijo, da bomo naslednje leto vsaj sedmi (a ne Janko).

Za Vas Špohtl