sobota, 5. julij 2014

Čisto pravi gusarji

Za pirate je pomembno, da imajo dovolj moči tudi za plovbo po nemirnih vodah in tega se dobro zavedajo  naši GG-ji, ki so včerajšnje dopoldne preživeli v fitnessu. Najprej so se ogreli,



potem pa zgradili naprave za vadbo.


Nevarna!


Po končani vadbi sledi raztezovanje, za konec pa seveda tuš ali kopel.




MČ-ji so med tem izdelovali svoje piratske uniforme,






pridružili pa so se jim tudi GG-ji.



Pod budnim očesom poveljnika flote - Spužve sta medtem kuharičina pomočnika lupila krompir za kosilo.



MČ-ji smo še raziskovali morski svet in uspešno opravili skoraj vse zahteve za veščino poznavalec morja, potem pa smo se šli kopat!


Nekateri imajo sicer raje blatno kopel,


drugi pa namesto plavanja raje veslajo. Malo v eno in malo v drugo smer.



Med strateškim posvetom vodje orožarne Groburita in častnika Barktosa


so preostali začeli z urjenjem vodnih spretnosti.
Kaj vse morajo znati pirati!!





Med drugim morajo tudi vedeti, kdo so bili njihovi najbolj slavni predhodniki in 
 

se znati brez težav premikati po ozkih "mostovih" na ladji.



Še vedno se imamo super, fino, fajn!
Nasmejani komaj čakamo, kaj bo prinesel današnji dan!


Tole pa je še fotka dveh sosednjih taborov: na levi tabori Rod Enajsta šola z Vrhnike, v desnih šotorih pa spijo člani Rodu Srnjak iz Logatca.

No name

petek, 4. julij 2014

Plujemo novim dogodivščinam naproti

Plovba po nemirnih vodah letošnjega taborrrra se je za nekatere (tiste najbolj pridne) začela že pred nekaj časa.

Treba je bilo postaviti jambor, 


zgraditi ladjo...



...in dobro napeti vse šotore.


Šele potem so se lahko mladi pirati pod budnim očesom orglce vkrcali na pot.



Na ladjo ne moremo brez kapitana, ki bo skrbel, da potujemo v pravi smeri. Kje pa je?


Glej! Ladja s pravo gusarsko zastavo!


Pa je prišel kapitan Trdi in posadki takoj razdelil naloge.


Za srečno pot smo ladjo krstili s pravim ognjemetom,


 nato pa priredili piratsko rajanje.


Poveljnik flote Spužva je prižgal večni ogenj, ki nam bo svetil na poti.


Za nami je že prva noč plovbe po mirnih vodah, zbudili pa smo se v jasno jutro.
Smo pa ugotovili, da pirati nimajo primerne opreme in znanja za enotedensko potovanje, tako mlajši prav zdaj oblikujejo svoje uniforme, starejši izdelujejo fitnes, popoldne pa se bodo vsi udeležili piratske šole in vodnih iger.





Imamo se super, fino, fajn, kuharica v elementu, bolničarji nimajo dela, delovni vod s fenom suši luže v taboru!
Se beremo jutri!

No name

četrtek, 15. maj 2014

Dinozavri in taborniki se srečajo!

MČ družina se je 19.4 odpravila v Styrassic park, kjer smo videli dinozavre v njihovi naravni velikosti. Ko smo se zjutraj zbrali in odpravili proti Avstriji, je bilo slabo vreme, a ko smo prispeli smo zaplesali ples soncu in vreme se je takoj izboljšalo!

Dinozavri so bili res strašni,...

... ogromni (najvišji je imel 35m!) ...

... ter vseh čudnih oblik in velikosti!

Spoznali smo tudi kako se je razvijal človek.

 Za konec pa še ena skupinska! :
 Ko smo si ogledali vse dinozavre, smo si ogledali kratko risanko, ampak smo jo mogli ravno pred koncem prenehati gledati ker nas je čakalo zanimivo presenečenje!
Imeli smo se super, iz akcije smo se vrnili utrujeni in polni znanja o življenju dinozavrov.


Spisal Trdo deblo!

nedelja, 23. marec 2014

Čiščenje in pospraljanja posledic poplav v Lazah

V soboto, 22.3.2014, smo taborniki sodelovali in pomagali pri sanaciji posledic poplav v Lazah. V družbi g. župana Berta Menarda, jamarjev, gasilcev, katoliških skavtov, logaških skakalcev in drugih prostovoljcev, preko 10 društev s preko 70 ljudmi se je odzvalo vabilu, smo uspešno zaključili odpravo posledic naravnih ujm.

Z veliko smeha, dobre volje in željo po pomoči sočloveku smo
 praznili vreče peska,

 pospravljali naplavine,

 čistili sadovnjak in

za konec dvignili zaslužen ''pokal' in se najedli slastnih čevapčičev.
Če kdo ne verjame naj si pogleda dnevnik z dne, 22.3.2014 ob 19:00, kjer so nas tudi posneli. ;)

Za sodelovanje pri opravi posledic se zahvaljujem Frankotu, Marinki, Staši, Vesni, Anji in Filipu.

Poleg tega je potrebno tudi pohvaliti vse, ki so kakorkoli pomagali pri naravnih nesračah, ki so nas doletela v zadnjih dveh mesecih. Hvala!

En velik taborniški MMMMMMMMM za vse, ki so se odzvali klicu na pomoč!!

Foto in tekst Lucky Luke!