nedelja, 19. januar 2014

Človek ne jezi se!

Taborniki v Cerknem že nekaj let pripravljajo taborniško tekmovanje v igri Človek ne jezi se, ki smo se je letos udeležili tudi nekateri člani našega rodu.



Najbolj srečno roko pri metanju kock je imela Marinka, ki je v polfinalu skoraj ugnala tri PP-je, medtem, ko ji je sodnik Trček zrl čez ramo.

Tri druge igralke (Petra, Vesna in Sabina) smo se ta čas že ogrevale za naš tek po igralni plošči, kajti v finalu so se MČ-ji igrali z živimi figuricami...





Siva deževna sobota se je z obiskom tekmovanja v organizaciji RAJ spremenila v zabavno dopoldne! Naslednjič nas gre še več!!

No name

ponedeljek, 30. december 2013

Delovna akcija

Že dolgo govorimo, da bomo podrli stara in suha drevesa pri taborniški koči na Naklu in pred 14-imi dnevi, v soboto 14.12., so padla. Naslednji dan, se pravi v nedeljo, smo organizirali delovno akcijo, da bi ta drevesa tudi pospravili. Zbralo se nas je šest in lotili smo se dela. 


Razžagali smo drevesa...


...jih razcepili...


...in oklestili veje.


Nato pa smo si privoščili odmor in popili malo toplega čaja, ki se je prav lepo prilegel.


Drva smo potem še zložili v drvarnico in se na koncu pogostili še s pico.

Picasa

sreda, 25. december 2013

Anketa

Logaški taborniki bi radi izboljšali svoje delo, zato smo sestavili dve anketi. Namenjeni sta vam staršem. Sestavili smo eno za starše murnov in MČ-jev ter eno za starše GG-jev. Anketi vsebujeta 10 vprašanj, z odgovori nanje pa boste pripomogli h izboljšanju dela v našem rodu.

Anketa za murne in MČ-je:  https://www.surveymonkey.com/s/R2T6BCZ



sreda, 13. november 2013

GG Jesenovanje 2013

Živijo!

Letos, 25. oktobra smo GGji odšli na Jesenovanje 2013 v lovsko kočo na Planinski gori. 
Takoj ko smo prisopihali do koče, smo se vse lepo nastanili, nato smo pa hitro začeli postavljati ogenj, na kateri smo pekli taborniški twist in klobase. 

Ko smo se najedli, smo se igrali nočne igre in nato šli spat, da se spočijemo za naslednji dan.



Megleno sobotno jutro. Bil je mraz, a smo se ogreli z jutranjo telovadbo.





Nato smo se učili pionirstva in postavljanje ognja. (precej je pihalo, ni bilo lahko ;) )





Floki (Rok Povše), razlaga o optimalnih postavitvah ognja...





Nato smo se z Matejem učili uporabo kompasa, ki nam bo pomagal na popoldanski orientaciji.






Učili smo se tudi branje karte.





Mene pa zanima če Škof ve, kje je Sever? ;)





Po kosilu smo se odpravili na krajšo orientacijo
 in po tem smo imeli predavanje o mednarodnih taborniških akcijah in prevsem - Jamboree :)

Po večerji je pa sledil GG sprejem bodočih zelenorutnikov.
 Seveda še preden bi dobili zeleno rutko v roke so se morali dokazati v razno raznih preizkusih,
 ki jih GG že mora obvladati.


Klasična ''karjola'' :)





Vrtoglavica gor ali dol, še zmeraj lahko premagujem ovire!!





Na koncu smo pa podelili GG rutke in izvedli vse formalnosti, nato smo se pa utrujeni odpravili spat.

Naslednji dan smo se zbudili in smo imeli dopoldanski program Cirkuških vrlin.
Po kosilu smo začeli pospravljati in smo se nato odpravili proti planini do Osnovne Šole, kamor so nas prišli iskat starši!


Z nekaj zamude za Vas spisal: Lenivec ;)

četrtek, 26. september 2013

ROT 2013 se počasi začenja

Logatčani imamo sicer občutek, da že nekaj časa traja, ampak konkretno smo kolesje pognali danes z Urško, Sinijem in Živo.

Bo šlo? Bo! Zdaj pa le še trdno zavezat!

Voila!

Se vidimo jutri!

No name



četrtek, 19. september 2013

Pohod na Srnjaka

Novo šolski leto se je pričelo, za nami pa je že prva akcija. V petek 13. septembra smo se odpravili na tradicionalni pohod na Srnjaka.


GG-ji so svoj pohod pričeli pri taborniški koči na Naklu, MČ-ji pa so se na Srnjaka odpravili iz avtobusne postaje na Kalcah.


Po uri hoje smo prispeli na Lanišče, kjer smo si postavili bivake. Potem smo nabrali drva za ogenj in se odigrali nekaj iger.


Na ognju smo si spekli kruh in hrenovke nato pa se odpravili spat.


Zjutraj smo pospravili svoje stvari in pojedli zajtrk, nato pa se odpravili naprej na vrh Srnjaka.


Na poti smo se vsi naužili svežega zraka in lepega razgleda.


Ko smo prispeli na vrh smo krstili tiste, ki so se pohoda udeležili prvič in se po krstu odpravili nazaj proti Lanišču, potem pa nazaj na postajo na Kalcah, kjer so nas pričakali starši.


Za konec pa še ena skupinska fotka.


Picasa

torek, 3. september 2013

Nova taborniška sezona je pred vrati!

Z novim začetkom šole se začne tudi nova taborniška sezona, zato vas vabimo, da se nam pridružite na propagandnem taboru!
Letos bomo organizirali kar 2, prvega v Dol. Logatcu in drugega v Gor. Logatcu.
Na obeh se bomo predstavili in pokazali ter povedali, kaj počnemo pri tabornikih v Logatcu. Najbolj pomembno pa je, da tam izveš vse informacije o nas in o prihajajoči sezoni, se PRIJAVIŠ K TABORNIKOM in s svojim vodom dogovoriš, kdaj boste imeli tedenske sestanke.


Pridi in se bomo skupaj zabavali!